Návštevníci Dňa fascinácie rastlinami potvrdili výnimočnú kvalitu slovenských paradajok

Čerstvé novinky

Návštevníci Dňa fascinácie rastlinami potvrdili výnimočnú kvalitu slovenských paradajok

Bratislava 26.mája 2017

Dňa 26. mája oslávila OVOZELA Deň fascinácie rastlinnej výroby vo veľkom. V priestoroch Výskumného ústavu rastlinnej výroby v Piešťanoch pripravila ochutnávku prémiových odrôd paradajok, vypestovaných na domácich slovenských farmách. Návštevníci sa mohli presvedčiť, že aj slovenskí pestovatelia dokážu vypestovať kvalitnú zeleninu a ovocie s použitím bioochrany.

Na Dni fascinácie rastlinnej výroby vystavovala OVOZELA prvotriedne odrody slovenských paradajok, Čerinka, Hranáčik, Koktejlka a Medulienka. Počas výstavy mali návštevníci určiť podľa vlastnej chuti, ktorá z odrôd je najsladšia. Ich chuťové poháriky jednoznačne potvrdili výnimočnú kvalitu a sladkosť Medulienky, ktorá je u zákazníkov najobľúbenejšia. Odborníci z OVOZELA následne vysvetľovali návštevníkom meranie brixov, teda cukornatosti v zelenine a ukázali spôsob pestovania cherry paradajok na Slovensku. Zaujímavosťou pre divákov bolo zistenie, že aj na Slovensku je možné pestovať paradajky či inú zeleninu celosezónne.

 

OVOZELA je družstvo združujúce nezávislých slovenských farmárov, ktorí pestujú pravú slovenskú zeleninu prémiovej kvality a chuti. Cieľom začlenených farmárov je pestovať kvalitnú, čerstvú domácu zeleninu a ovocie, ktoré majú pravú a jedinečnú chuť a vôňu. Družstvo OVOZELA v súčasnosti tvorí päť slovenských fariem: Kameničany, Veľké Zlievce, Bruty, Nováky a Handlová


Kampaň financovaná s finančnou pomocou Európskej únie.