Zoznámte sa, farmár Radek

Čerstvé novinky

Zoznámte sa, farmár Radek

Červené, sladké a voňavé! Také sú slovenské rajčiny. Možno o nich ale veľa dôležitých vecí neviete. Okrem toho, že chutia, sú i zdravé. Vedeli ste, že rajčiny sú zdravšie ako napríklad jablká? Ako a či vôbec by sme mali rajčiny skladovať? Alebo koľko sa ich u nás celkom vypestuje? Na to všetko sme se pýtali toho najpovolanejšieho, pána Radka Fojtíka, vedúceho farmy Kameničany.

Ako má vyzerať správna rajčina?

Správna rajčina má byť čerstvá, zrelá a hlavně „má chutiť ako rajčina“. Jednoducho taká, ako by ste ju práve odtrhli z babičkinej zahrádky.

Na farme Kameničany pestujeme dva druhy rajčín Medulienku a Hranáčika.

Medulienka je druh mini cherry, jedna z najsladších odrôd rajčín, ktoré poznám. Vyniká svojou medovo sladkou chuťou, hmotnosť plodu sa pohybuje v priemere 12 – 14 g. Je stvorená pre skutočných labužníkov a nadšencov chuťových pokladov.

Hranáčik si hrdo nesie svoje meno, lebo je celý hranatý. Na každom Hranáčiku nájdete nejakú „hranu“ a to dotvára jeho výnimočnosť a originalitu. Hranáčik spadá do kategórie mini oválnych rajčín, priemerná hmotnosť plodu je 10 – 12 g. Pre predstavu je svojou veľkosťou tak akurát do úst ako chrumkavá jednohubka len tak na desiatu.

Ak si myslíte, že vaše deti nemajú rady zeleninu, nezkúsili ešte Hranáčika 🙂

Pokiaľ by som mal teda zhodnotiť, ako by mala vyzerať rajčina, bola by to kombinácia týchto dvoch odrôd, ktoré sú podľa môjho názoru jedny z najlepších na Slovensku. Nie je  náhoda, že obe tieto odrody získali ako prvé na Slovensku od Ministerstva pôdohodpodárstva a rozvoja vidieka SR Značku kvality SK GOLD.

Aký je rozdiel medzi slovenskými a zahraničnými rajčinami?

Tým z dovozu chýba chuť.

Na Slovensku pestujeme lokálne a naše rajčiny nemusia absolvovať dlhú cestu v kamiónoch, kde ešte ako zelené rajčiny dozrievajú. Rajčiny zbierame až keď sú krásne červené a hneď na druhý deň sú dostupné pre zákazníka v obchodoch. V skleníkoch chováme prirodzené predátory pre prípadných škodcov a tým pádom sa tak môžeme vyhnúť chemickým postrekom. Rajčiny sú teda oveľa zdravšie a chutnejšie ako tie zo zahraničia.

Na čo by sme si mali ďalej dávať pozor pri kúpe rajčín?

V uzavretých krabičkách nikdy nepoznáte, ako rajčiny budú chutiť. Ale cez maličké otvory môžete privoňať. Slovenské rajčiny vyzerajú na prvý pohľad sviežo a majú krásnu červenú farbu. Mnohé zahraničné odrody majú za sebou tisícky km v uzavretom kamióne, kde dozrievali a pravdepodobne nebudú voňať rajčinami. Buďte teda starostliví a pozerajte sa na označenie krajiny pôvodu a akú má rajčina triedu akosti. Rajčiny by nemali byť zvädnuté, nahnité či inak poškodené.

Pokiaľ chcete kúpiť rajčiny, ktoré vás nikdy nesklamú a sú zárukou kvality, určite hľadajte znak slovenskej vlajky a nápis OVOZELA.

Aké sú hlavné dôvody, prečo by sme mali jesť rajčiny?

Rajčiny sú veľmi zdravé. Obsahujú veľa vitamínov a minerálov. Rajčiny obsahujú lykopén, ktorý patrí medzi účinné antioxidanty. Pôsobí proti voľným radikálom, ktoré likviduje, a má tak vplyv na regeneráciu pre športovcov po tréningu. Prikladajú sa mu aj preventívne účinky proti rakovine, predovšetkým žalúdka a prostaty i proti kardiovaskulárnym ochoreniam. My na farme si ich vychutnávame každý deň a sme šťastnejší, zdravší a usmievavejší.

Koľko rajčín sa každoročne vypestuje na vašej farme v Kameničanoch?

Na našej farme Kameničany se priemerne vypestuje ročne cca 650 ton rajčín a miznú takou rychlosťou, že to takmer nestačíme ani počítať.

Myslíte si, že platí, že čím je nižšia cena, tým je nižšia kvalita?

Myslím si, že to občas platiť môže, ale nemusí to byť pravidlo. Pokiaľ by sme pestovali rajčiny ako malá farma, nikdy by sme sa nemohli rovnať cene rajčín z dovozu. Ale keďže sme farma, ktorá patrí pod družstvo OVOZELA, ktoré nám tieto podmienky vyjednáva, môžeme sa vďaka nej dostať i do bežných obchodných reťazcov, pestovať rajčiny vo veľkom a môžeme si tak dovoliť mať prijateľnejšiu a zrovnateľnú cenu so zahraničnými prémiovými rajčinami. Cena našich rajčín nie je na trhu určite tá najvyššia v porovnaní s najvyššou kvalitou, ktorú zaručujeme. Chuť a čerstvosť je u nás na prvom mieste a veríme, že pokiaľ naše rajčiny zákazník ochutná, tak ušetrí! Minimálne na sladkostiach a čokoládach, lebo Medulienky a Hranáčiky túto chuť výborne nahradia.

Zvyšuje sa záujem o slovenské rajčiny?

Áno a povedal by som, že veľmi výrazne. Dokazuje to i fakt, že pri našich rajčinách prevažuje dopyt nad ponukou. Čo nás na jednej strane veľmi teší … na druhej strane by sme si priali, aby rajčiny rástli rýchlejšie. Bohužiaľ, prírodu a rast rajčín neovplyvníme a nikdy nechceme ísť cestou dodávateľov zo zahraničia. Veríme teda, že milovníci našich rajčín chápu, že tak výborné rajčiny nesú so sebou čas, ktorý potrebujú na dozretie a že urýchlenie prirodzeného procesu zrenia ničomu nepomôže.  Na fantastické rajčiny je lepšie si jednoducho počkať.

Ako správne skladovať rajčiny? Dokedy by sme ich mali spotrebovať?

Rajčiny rozhodne nepatria do chladničky. Ideálne je skladovať ich pri izbovej teplote. Len tak vynikne ich chuť a vôňa. Máme skúsenosť, že naše rajčiny sú najlepšie tak 2. – 3. deň po zbere. Rajčiny vydržia veľmi dobré 5 – 7 dní, ale osobne nepoznám nikoho, komu by tak dlho miska našich rajčín vydržala. 🙂

Ľudia sa často sťažujú, že ovocie a zelenina u nás je “plná chémie”. Čo si o tom myslíte vy?

Myslím si, že ovocie a zelenina z dovozu pravdepodobne áno. Viem ale, že naše rajčiny rozhodne NIE.

 

Radek, ďakujeme za rozhovor!

S láskou

OVOZELA